CCDRV75DALI
75W DALI Dimmable Driver
CCDRV75DALI
75W DALI Dimmable Driver
Product data
Warranty
5 years
IP Rating
IP20
Input
220-240V AC
Electric Class
II
Colour / Finish
White
Wattage Range
75W Max.
Dimmable Option
DALI-2
About the CCDRV75DALI
The all-in-one driver for RGBW/RGB systems makes it easier to control and power your LED colour change project’s. This versatile driver delivers constant 24V DC power to your RGB or RGBW lights and supports DALI signal reception for advanced control. It has four individual channels for red, green, blue, and optional white, providing maximum colour flexibility. Multiple control inputs enable easy integration with your preferred control system.
Features & Benefits
All-in-one Driver for RGBW/RGB Systems
Selectable Voltage by dips (8-43V)
Receives DALI signal
4 channel output Constant Current (RGBW)
Multiple control inputs
Works with 350mA to 1500mA & 8-43V products